Change language
szco.sk
Veľkosť textu:  A   A


Oplatí sa vám lacné virtuálne sídlo?


Moderné virtuálne sídlo je dnes účinným nástrojom na rozvoj podnikania bez ďalších nákladov. Samozrejme, že to nie je len o nízkej cene, no pre mnohých podnikateľov je práve tá najväčším lákadlom. Ideálna možnosť a najlepšia voľba to ale vždy byť nemusí a s nami sa dozviete, prečo sa niekedy naopak oplatí investovať viac.

Vynikajúca alternatíva za predpokladu, ak si viete dobre vybrať

Všetky začiatky a v každom jednom smere, sú ťažké. V podnikaní však ide hlavne o peniaze. Môžu za to náklady, ktoré sú pri spomínanom štarte najväčšie. Aj z tohto dôvodu sa majitelia firiem snažia hľadať riešenia, ktoré im tieto položky aspoň na určitý čas po založení spoločnosti znížia. Ide o lacné virtuálne sídlo spoločnosti, s ktorým sa môžete zapísať do ORSR. A to v súlade do zákonom.


Vyhnete sa tak predraženým nájmom za fyzické priestory, o ktoré sa navyše musíte aj patrične starať a zároveň platiť za prevádzkové náklady. Napriek tomu, že to v našom prípade neplatí. Nie vždy je iba príliš nízka cena za prenájom virtuálneho sídla výhodná. Na prvý pohľad sa to tak možno javí, ale po prepočte za využívané služby, polohu a charakter online sídla nakoniec zaplatíte sumu, ktorá sa vám zdala inak nereálna.

Môže byť lacné sídlo rizikom?

Samozrejme, že áno, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Za prvé, lacnejšie formy virtuálnej kancelárie lákajú väčšinou klientov alebo firmy, ktoré sú zadlžené alebo vo finančnej tiesni.
Pri prenájme priestorov seriózneho virtuálneho sídla v Bratislave a priamo jej centre to však neplatí. Cena je o niečo vyššia a pri úhrade prenájmu na niekoľko mesiacov dopredu na to takéto (zaťažené) spoločnosti financie jednoducho už nemajú.

Samozrejme, že pokiaľ chce majiteľ pri plánovanom založení s.r.o. ušetriť, určite nebude hľadať spoločnosť, ktorá ponúka najdrahšie sídlo, to si môže zariadiť aj pri klasickom prenájme priestorov v meste, ktorom podniká.

Nájde si také, ktoré mu svojou cenou a poskytovanými službami vyhovuje najviac, pričom sa nemusí obávať toho, že má síce nízky nájom, ale jeho susedmi sú spoločnosti, ktorých neustále kontroluje daňový úrad alebo polícia.

Za druhé, príliš lacné virtuálne sídlo vám za nízky mesačný poplatok neposkytne tak dokonalé služby ako tie, ktoré si od vás vypýtajú o niekoľko Eur viac. Ani vy by ste zrejme dlhodobo nedokázali fungovať z mála a podávať heroický výkon.

Profesionalita sa cení aj vo virtuálnom sídle

Dnes musíte pre svoj úspech a kariéru urobiť maximum. Investovať napríklad do svojho vzdelania a ľudského kapitálu. Keď sa vám to vďaka veľkému úsiliu podarilo, je čas, aby ste sa rovnako tak snažili využiť svoje schopnosti aj v podnikaní.

Jednou z najdôležitejších otázok na poskytovateľa virtuálneho sídla by malo byť, či je aj vlastníkom priestorov v ktorých sídlo poskytuje. Ak nie je, môžete sa ľahko dostať do ak vlastník priestorov vypovedá nájmov poskytovateľovi sídla.

Jednou z univerzálnych možností je dôsledne vybraný prenájom sídla, ktorý vám poskytne potrebný komfort. Personál, ktorý ovláda cudzí jazyk. Priestory, ktoré sú hodné vysokej reprezentácie a dobrá lokalita, ktorú vám budú všetci závidieť so službami riadenia a správy pošty alebo administratívy. V dnešnej dobe je dôležitá aj možnosť parkovania.

Vďaka optimálnej cene sa vám dokáže klient venovať detailne a dlhodobo namiesto toho, aby venoval pozornosť niekoľkým problémovým klientom (pretože tí, si lepší a pre nich drahší prenájom dovoliť nemôžu), ktorí by mohli nakoniec poškodiť reputáciu aj vašej firmy.

Klientelou vyhľadávané profesionálne virtuálne sídla sú navyše vždy len na dobrej lokalite a nie v okrajových častiach mesta. Tak si okrem veľmi nízkej ceny dajte pozor aj na to, kde budete ako úspešná spoločnosť fungovať.